İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknolevha
Trendlerdeki Yazı

AutoCAD Nedir, Özellikleri Nelerdir, Fiyatı Ne Kadardır?

AutoCAD Nedir, Özellikleri Nelerdir, Fiyatı Ne Kadardır?
+ - 0

AutoCAD nedir sorusu, oldukça sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. AutoCAD, son dönemin en önemli tasarım programlarından biridir. İlk olarak 1982 yılında kullanıma sunulan bu yazılım, Windows ve MacOS işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Vektör tabanlı bir program olan söz konusu yazılım, aynı zamanda çoklu dil desteğine de sahiptir.

Tüm bunların yanı sıra, tasarım dünyası için oldukça önemli olan bu program sayesinde hem 2 boyutlu hem de 3 boyutlu çizimler yapılabilmektedir. Ayrıca, Autodesk tarafından özel olarak geliştirilen bu programın iş istasyonu sürümü de mevcuttur.

Tüm güncel teknolojik yazılar için

TeknoLevha kategorisini inceleyebilirsiniz. Peki, AutoCAD nedir, özellikleri nelerdir, fiyatı ne kadardır?

AutoCAD Nedir?

2 1 1
AutoCAD nedir

AutoCAD, Autodesk şirketi tarafından geliştirilen ve kullanıma sunulan özel bir tasarım programıdır. İş dünyası için son derece önemli olan bu yazılım, genellikle makine ve otomasyon tasarımları, mimari tasarımlar, mekanik tasarımlar ve eğlence amacıyla yapılan tasarımlar için kullanılmaktadır.

AutoCAD Özellikleri Nelerdir?

3 1 1
AutoCAD nedir

AutoCAD özellikleri ile son derece dikkat çeken tasarım programlarından biridir. Dilerseniz, iş dünyası için son derece önemli olan bu programın özelliklerini gelin yakından birlikte inceleyelim.

 • Kullanıcılar, Autodesk şirketinin geliştirdiği bu programı kullanarak hem 2 boyutlu hem de 3 boyutlu çizimler yapabilmektedir.
 • Program içerisinde mimari araçlar, elektriksel araçlar, harita araçları ve mekanik araçlar başta olmak üzere birçok farklı özel set bulunmaktadır. Kullanıcılar, bu setlerden herhangi birini seçerek çizimlerini oldukça kolay ve pratik bir şekilde yapabilmektedir.
 • Kullanıcılar, söz konusu programın web uygulamasına giriş yaparak son çalışmalarına ulaşabilmektedir.
 • Popüler tasarım uygulaması MacOS ve Windows işletim sistemlerinin yanı sıra Android ve İOS işletim sistemleriyle de uyumludur.
 • Kullanıcılar, mobil cihazlarını kullanarak da çizim işlemlerini yapabilmektedir.
 • Tasarım programında yapılan tüm işlemler, kolaylıkla ve hızlı bir şekilde paylaşılabilmektedir.
 • Tüm bunların yanı sıra söz konusu tasarım programında çapraz platform desteği de bulunmaktadır.

AutoCAD Uzantısı Nedir?

4 5

Autodesk şirketinin geliştirdiği ve kullanıma sunduğu tasarım programının uzantısı DWG olarak bilinmektedir. Ayrıca, yine aynı programda kullanılan ve standart olarak kabul edilen bir diğer dosya uzantısı ise DFX’dir.

AutoCAD Programı Ücretsiz Mi?

5 6
A

Dünyanın en popüler tasarım programlarından biri olan AutoCAD, ücretli bir şekilde kullanılmaktadır. Fakat kullanıcılar, Autodesk şirketinin resmi internet sitesine giriş yaparak AutoCAD Demo sürümünü indirebilmekte ve programı ücretsiz olarak deneyebilmektedir.

AutoCAD Fiyatı Ne Kadar?

6 1
AutoCAD nedir

Autodesk şirketi tarafından kullanıma sunulan tasarım programı AutoCAD fiyatı ile son derece dikkat çekiyor. Dilerseniz, 3 farklı paket halinde satışa sunulan programın fiyatını gelin birlikte görelim…

 • AutoCAD programı + aylık ödeme: 2.055 TL,
 • AutoCAD programı + yıllık ödeme: 16,532 TL,
 • AutoCAD programı + 3 yıllık ödeme: 44,656 TL’ dir.

Söz konusu programı satın alabilmek için Autodesk şirketinin internet sitesine girebilir ya da 0 212 900 34 20 nolu telefon numarasını arayarak satış ekibine ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

AutoCAD nedir sorusunu sizler için yukarıda detaylı olarak yanıtladık. Sizlerde AutoCAD nedir yazımızı okuyarak popüler program hakkında detaylı bilgi edinebilir ve bu programı satın alarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap