1. Ana Sayfa
  2. Teknolevha
Trendlerdeki Yazı

Tiktok Şarkıları ile Aklımıza Kazınan 5 Türkçe ve Yabancı Şarkılar

Tiktok Şarkıları ile Aklımıza Kazınan 5 Türkçe ve Yabancı  Şarkılar
0

Tiktok, son zamanların en meşhur sosyal medya platformlarından biri olup, Tiktok şarkıları ismiyle anılan bir şarkı grubu yarattı. Bu şarkılar Tiktok uygulaması üzerinde kullanılarak, kısa videolar çeken kimselere fon müziği oluşturabiliyor.

Tiktok’un sunduğu video ve müzik imkânıyla yaratıcılıklarını sergileyen kullanıcılar, çeşitli kurgularla çekim yaparak popüler olmayı amaçlıyor. Diğer uygulamalar için TeknoLevha kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Tiktok’ta En Çok Dinlenen Şarkılar

tiktok şarkıları

Tiktok, yerli ve yabancı onlarca müziği bünyesinde barındırarak, kullanıcılarına eğlenceli dakikalar vadediyor. Bu uygulama, sosyal medya ve internet alanında yeni bir çığır açsa da, başka alanlar için de etkili olduğu söylenebilir. İçeriği videolardan oluşan bir uygulama olan Tiktok’u, video sektörüyle içli dışlı kabul etsek de, müzik sektörü için de önemli bir konumda olduğunu unutmamak gerekir.

Yaratılmış olan uygulamanın dışına taşan Tiktok şarkıları, İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya ortamlarında da görülmeye başladı. Tiktok kültürünün İnstagram’daki görülme sıklığı arttıkça, İnstagram bu uygulamanın benzeri olan Reels projesini hayata geçirdi. Böylece ister Reels ister Tiktok videosu olsun, hep aynı şarkılardan beslenmeye devam eden bir müzik piyasası oluştu.

Tiktok’ta En Çok Dinlenen Şarkılar Türkçe

3 28

Hem yabancı hem de Türkçe müziklerle hayatımıza giren Tiktok müzikleri, hala dilimize dolanmaya devam ediyor. En çok hatırlanan Tiktok şarkıları Türkçe olarak 5 maddede şu şekilde sıralanabilir;

1-Buray- Alaz Alaz

2-Tuğba Yurt- Benim O

3-Ece Mumay- Peri

4-Kerim Araz- Toparlanmam Lazım

5-Rabia Tunçbilek- Müsaadenle

Tiktok Şarkıları Yabancı 2021

4 26

Yerli şarkılar kadar, yabancı şarkılar da Tiktok’ta meşhur olmaya devam ediyor. Öyle ki şarkıyı başka bir yerde duyduğunuz zaman, aklınıza şarkının Tiktok’ta oluşu gelebiliyor. Kullanıcılar bu şarkılara kimi zaman danslarıyla kimi zaman da çektikleri ilginç videolarla eşlik ediyor. İşte bu en meşhur Tiktok şarkıları yabancı seçeneklerin 5 tanesi ise şunlar;

1-Trevor Daniel- Falling

2-Masked Wolf- Astronaut In The Ocean

3-Billie Eilish- Lovely

4- Sub Urban- Cradles

5-Deep Chills- Run Free

Tiktok Adı Bilinmeyen Şarkılar

5 23

Kimi zaman Tiktok videolarıyla karşılaşan kimseler, izledikleri videonun arka planındaki şarkıyı tanımak istiyor. Bu şarkılar çoğunlukla yeni şarkılar olduğundan, doğrudan Tiktok’la özdeşleşmiş olabiliyor. Bu adı bilinmeyen Tiktok şarkıları isimleri, elbette kolay bir araştırmayla bulunabiliyor. Genellikle paylaşılan videonun açıklama kısmında, videoda geçen şarkının orijinal ismini görmeniz mümkün oluyor.

Üzgün Tiktok Şarkıları

6 19

Her zaman dansla desteklenmeyen Tiktok şarkıları, kimi zaman da bazı kurgulara fon müziği olabiliyor. Bu kurgusal videoların arka planındaki şarkılar yüksek tempolu olabilirken, daha durgun şarkılar da seçebiliyorsunuz. Bu sebeple her şarkının kullanıldığı video tipi var olduğundan, üzgün müziklerin de Tiktok’ta yeri bulunuyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap