İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Turizm
Trendlerdeki Yazı

6 Adımda Sapanca Gezilecek Yerler

6 Adımda Sapanca Gezilecek Yerler
Sapanca gezilecek yerler
+ - 0

Özellikle sonbahar ve kış mevsiminin vazgeçilmezi olan Sapanca gezilecek yerler, aslında her mevsimde ayrı bir güzellik ve huzuru bizlere sunmaktadır. Muhteşem doğası, ormanları, gölü ve tertemiz havası ile hafta sonları ve tatillerin en çok tercih edilen rotalarının başında gelir.

Sapanca’da Gezilecek Doğal Yerler

2 3
Sapanca gezilecek yerler

Sapanca gezilecek yerler dediğinizde aklınıza ilk gelen görüntü göl resmidir. Bunun yanı sıra Sapanca’da gezilecek kahvaltı yerleri ve Sapanca yemek yerleri pek çok insanın aklına ilk gelen yerlerden biridir. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Ankara, Bursa ve Eskişehir gibi büyük ve kalabalık şehirlerden pek çok insan, özellikle hafta sonları, buralara kafa dinlemek için gelmektedir. Peki Sapanca’ya geldiğinizde nereleri görebilirsiniz?

1.      Sapanca Gölü

3 3
Sapanca gezilecek yerler

Adapazarı gezilecek yerler listesinde olduğu gibi Sapanca gezilecek yerler listemizde de Sapanca Gölü ilk sırayı başka bir yere kaptırmamaktadır. Göl boyunca uzanan sahil şeridinde rahatlıkla yürüyüş yapıp, bisiklete binebileceğiniz gibi muhteşem manzaranın da tadını çıkarabilmektesiniz.

Ayrıca; kahvaltı, öğle ya da akşam yemeklerinizi de muhteşem bir doğa manzarası ve atmosferde zevkle yiyebileceğiniz restoran ve kafelerde hoşça vakit geçirebilirsiniz. Dahası çeşitli su sporlarına seyircilik yapabildiğiniz gibi katılım da sağlayabilirsiniz.

2.      Maşukiye

Sapanca yemek yerleri

Sapanca gezilecek yerler dediğimizde aklımıza hemen Maşukiye’de gezilecek yerler de gelmektedir. Çünkü bu iki doğa harikası yer birbirine sadece dakikalar süren mesafededir. Sapanca’da göl havası aldıktan sonra Maşukiye’de de tertemiz bir dağ havası almadan dönmek olmaz.

Mümkün oldukça günü birlik ziyaretlerinizi, 1-2 günlük konaklama tatiline çevirebilirsiniz. Günün her vakti hoşça vakit geçirebileceğiniz bu güzel doğada vaktin nasıl geçtiğini fark edemeyeceksiniz.

3.      Kırkpınar

Maşukiye’de gezilecek yerler

Sapanca Kırkpınar Gezilecek Yerler arasında en çok ilgi çekenlerden biridir. Çerkez halkının ilk yerleşim yeri kabul edilen Kırkpınar Sapanca gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazıdır. Yemyeşil doğası ve göl manzarası ile sizleri şehir hayatından alıp huzurla dolduracak bir atmosfere ne dersiniz?

4.      Kartepe

6 2
Sapanca gezilecek yerler

Kocaeli’de gezilecek yerler ve Sapanca gezilecek yerler hemen hemen aynıdır. Çünkü bu iki yer arasındaki mesafe sadece dakikalar sürmektedir. Hal böyle olunca Sapanca’ya kadar gitmişken Kartepe’ye uğramadan dönmek de olmaz.

Kartepe’nin en bilinen özelliği kayak merkezi olmasıdır. Kışın kar ve kayak sporları sevenlerin en çok tercih ettiği yer olan Kartepe’ye her mevsim gelerek farklı zevkler tatmanız da mümkün. Kışın kayak, diğer mevsimlerde ise yayları ve ormanlarında doğa yürüyüşü, kamp ve piknik yapma olanağı sunan Kartepe’ye mutlaka uğramalısınız.

5.      Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

7
Sapanca gezilecek yerler

Sapanca gezilecek yerler rotanıza Sakarya’da gezilecek yerler listesinden bir yer eklemeye ne dersiniz. Çok yakın mesafede bulunan bu doğal ortamda vakit geçirerek temiz bir hava almak ve ciğerlerinize bol bol oksijen çekmek istemez misiniz?

6.      Ormanya

8

Sapanca gezilecek yerler listemize hadi gelin Ormanya’yı da ekleyelim. Masalsı bir orman köyünü andıran bu doğal ortamda böcek otelinden tutun da ağaçlarda sincaplar için kurulmuş fıstık yemliklerine kadar her türlü düşünülmüş ince ayrıntı ile karşılaşarak şaşkınlık yaşayacaksınız.

Özellikle çocuklarımızın doğa ve hayvan sevgi ve saygısı kazanması için çok güzel bir deneyim olacağına eminiz. Bu doğal ortamda; korumaya muhtaç ve bakım gerektiren hayvanlar için olan ve asla hayvanları kısıtlamayan bir hayvanat bahçesi mevcuttur. Dilerseniz doğa yürüyüşü ve piknik yapabileceğiniz gibi tesislerde de öğünlerinizi geçirip çay kahve içebilirsiniz.

Sapanca gezilecek yerler özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinin en çok aranan listesidir. Bizler sizler için güzel bir rehber olacağını düşündüğümüz yazımızı özenle hazırladık. Umarız sizler de ülkemizin bu doğal harikalarını görmekten büyük zevk duyarsınız. Şimdiden iyi gezmeler dileriz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap