1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film
Trendlerdeki Yazı

5 En İyi Hint Filmi | Bollywood Esintisine Sahip

5 En İyi Hint Filmi | Bollywood Esintisine Sahip
En iyi Hint filmi
1

En iyi Hint filmi anlamında Hollywood’un tekrar eden klasik öykülerinden sıkılıyor musunuz? Başka bir alternatif sinema dünyası ile tanışmak mı istiyorsunuz? Hollywood’a rakip olan Bollywood filmleri, bambaşka kültürleri ve eşsiz senaryoları izleyiciler ile buluşturuyor!

Son 30 yılda büyük bir çıkış yapan Hint filmi sinematografisi hem konuyu hem de duyguları izleyiciye en derinden yansıtıyor. Bollywood filmlerini izlerken, gerçekten o sahneleri yaşıyor gibi hissetmeniz oldukça mümkün. En iyi Hint filmi listemize sizler için 5 farklı yapımı derledik! Siz de Bollywood’un muhteşem esintilerini seyre dalmak istiyorsanız, okumaya devam edin.

1-Evaru

1 3
Hint filmleri aşk

En iyi Hint filmi listemizdeki ilk sırayı alan Evaru filminde Adivi Sesh ve Regina Cassandra başrolleri paylaşıyor. Yüksek bir rütbeye sahip polis memuru, tecavüz mağduru olduğunu iddia eden bir kadın tarafından cinayete kurban gider. Cinayetin ardından düşük rütbeli müfettiş Vikram Vasudev davayı soruşturma görevini üstlenir. Vikram görevi alır almaz soruşturma çalışmalarına başlar. Fakat araştırmalarında derine indikçe, karanlık ve gizemli bir soruşturmanın içine düştüğünü anlar.

2-Onu Sarıya Boya (Rang De Basanti)

2 3
En iyi Hint filmleri Netflix

En iyi Hint filmi oyuncularından olan Aamir Khan’ın yer aldığı yapımda, milletlerin tarihsel bilinçlerine büyük bir eleştiri vardır. Özellikle genç neslin kendi toplumlarına yabancılaşması ve sonuçları ele alınmaktadır.

İngiliz bir araştırmacı olan Sue, Hint kültürüne ilgi gösteren bir insandır. Sue, dedesinin yazdığı günlükleri okuduktan sonra Hindistan’a gitme kararı alır. Orada, Hintlerin bağımsızlık mücadelesiyle alakalı bir belgesel çekmeyi hedefler.

Sue Hindistan’a gittiğinde, belgeselde oynayacak oyuncu toplamaya çalışır. Bunun içinse Üniversite gruplarını dolaşır. Lakin durum oldukça enteresandır. Gördüğü gençlerin hepsi Batı kültürünü taklit eden, yozlaşmış bir halde yaşamlarını sürdürmektedir…

3-Badla

3 3
Hint Filmleri

Naina Sethi, genç bir girişimcidir. Naina bir sabah, otel odasında sevgilisinin cesediyle kendisini kilitli bulur. Naina yaşananlara anlam veremez ve hiçbir şeyden haberi yoktur. Lakin sevgilisinin ölümündeki tek şüpheli odur. Genç kadın, prestijli avukat Badal Gupta ile davaya girer. Badal 40 yıllık meslek hayatı boyunca hiçbir davayı kaybetmemiştir.

Naina ve avukat Badal, cinayetin yaşandığı güne dair tüm detayları konuşmaya başlarlar. Tam da bu noktada bir sorun vardır. Avukat konuşma ilerledikçe Naina’nın anlattıklarında büyük boşluklar olduğunu fark eder!

4-Masaan

4 3
Efsane Hint filmleri

Yönetmen koltuğunda Neeraj Ghaywan’ın oturduğu filmin oyuncu kadrosunu Richa Chadha, Sanjay Mishra, Vicky Kaushal ve Panlaj Tripathi gibi isimler paylaşıyor. Filmin senaryosu ise Varun Grover’in usta kaleminden çıkmıştır.

Ganj Nehri’nde dört kişinin yolları garip bir şekilde kesişir. Bu kişilerden biri kast sisteminde alt tabakalarda yer alan umudu kalmamış bir âşık, diğeri cinsel bir ilişkiden dolayı kendini suçlayan ve bu hissi bırakamayan bir kızdır. Diğerleri ise zayıf ahlaka sahip bir baba ve ufak bir kentin kendi çapındaki ahlak değerlerinden bunalan ve yıllardır aile hasretiyle yanıp tutuşan bir çocuktur.

Bu dört farklı hayatı konu alan sanat filmi en iyi Hint filmi listemizde yer alıyor. Çünkü Varun’un usta dokunuşlarla inşa ettiği filmde kendinizden bir parça bulacak ve bu dörtlünün ortak noktasını öğrenmek için sabırsızlanacaksınız!

5-En İyi Hint Filmi | Sevginin Gücü (Bajrangi Bhaijaan)

5 3
Oscar ödüllü Hint filmleri

En iyi Hint filmi seçkimizin son filmi olan Sevginin Gücü, konuşamayan küçük bir kızla karşılan adamın hikâyesini ele alıyor. Yönetmen koltuğunda  Kabir Khan’ın oturduğu filmin başrolünde Salman Khan bulunuyor.

5 yaşındaki Shahida doğuştan konuşamayan bir kız çocuğudur. Kızının konuşması için tüm yöntemleri yapmaya çalışan annesi, Shadida’yı son çare olarak Pakistan’dan Hindistan’a götürme kararı alır.

Shadida tren mola verdiği sırada camdan gördüğü kuzuların yakından görmek için trenden iner. Fakat tren hareket etmek için düdük çaldığında küçük kız sesi duymaz ve tren gider. Shadida hiç bilmediği bir yerde kimsesiz, bir başına kalır.

Küçük kız sokak sokak dolaşır ve ansızın Bajrangi isimli bir adamla yolu kesidir. Küçük kız konuşamadığı için Bajrangi kız hakkında hiçbir şey öğrenemez. Adam şans eseri kızın Pakistanlı olduğunu öğrenince, ailesine kavuşturmak için bir yol düşünür. Shadida ve Bajrangi, aileyi bulmak için yola koyulur ve maceralarla bezeli bir yolculuğun içinde kendilerini bulurlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 5 ay önce

    Kanal 7’de göre göre ön yargı oluşmuştu. Ama bahsi geçen bütün filmler gerçekten güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir