1. Ana Sayfa
  2. Turizm
Trendlerdeki Yazı

5 Adımda Bolu Gezilecek Yerler Listesi

5 Adımda Bolu Gezilecek Yerler Listesi
Bolu gezilecek yerler listesi
+ - 0

Ülkemizin nadide şehri Bolu gezilecek yerler listesi doğal güzellikleri ile göz kamaştırmaktadır. Bolu Dağı etrafına serpilmiş muhteşem orman ve gölleri ile Bolu’yu her mevsim ayrı bir güzellikte görmekteyiz. Etrafındaki ilçelerde ve Bolu merkez gezilecek yerler listesinde herkes kendine göre bir yer bulabilmektedir.

Biz sizlere bu yazımızda Bolu’muzun muhteşem doğasını inci gibi süsleyen doğa harikası göllerinden ve oralarda neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Yaz, kış, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde günübirlik gezilerinizi ya da hafta sonu tatillerinizi mutlaka buraları gezerek değerlendirmek isteyeceksiniz.

Bolu’da Gezilecek Doğa Harikası Göller Hangileridir?

Bolu gezilecek yerler listesi
Bolu gezilecek yerler listesi

Bolu gezilecek yerler 2021 yılında da ilgi göremeye devam ediyor. Şehir hayatından sıkılmış ve yorulmuş hissettiğinizde hemen ulaşım sağlayabileceğiniz bir yer olan Bolu size iyi gelecek. Tüm çevre illere hemen hemen aynı mesafede olan Bolu; İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa ve Eskişehir gibi büyükşehirlere ortalama 2- 2,5 saat mesafededir.

Yakınlığından dolayı; dinlenme, temiz hava alma, sessiz ve sakin bir ortam ve doğal yaşam arayışına düşenlerin uğrak bir yer olan Bolu’nun muhteşem göllerini merak ediyor musunuz? Hadi gelin bu harika gölleri yakından inceleyelim.

1.      Bolu Gölcük Tabiat Parkı

1

Bolu gezilecek yerler listesi size ilk sırada Bolu Gölcük Tabiat Parkı’nı sunmaktadır. Çoğumuzun ilkokul kitaplarında tanıdığımız, sembol haline gelmiş bir evin hemen önünde yemyeşil bir göl serilmiştir. Fotoğraflarda çok güzel görünen bu harika manzarayı canlı gördüğünüzde apayrı bir güzellikle karşılaşmaktasınız.

Tamamen izole, koruma altında, şehir gürültüsünden eser olmayan bir yer olan Gölcük, dağlar ve ormanlarla çevrili harika bir doğa deneyimi sunmaktadır. Milli park içinde yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarabilir, orada bulunan tesislerde çayınızı kahvenizi yudumlayarak muhteşem manzarayı izlemeye devam edebilirsiniz.

2.      Bolu Abant Gölü

2
Bolu gezilecek yerler listesi

Abant gezilecek yerler arasında en çok ilgi gören yer Abant Gölü’dür. Yılın her mevsiminde burayı Bolu Abant günü birlik gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Geniş bir alana yayılan gölün etrafını yürüyerek, arabayla ya da faytonlarla gezebilirsiniz.

Güzergah boyunca ve gölün etrafında konaklama şansını yakalayacağınız oteller de bulunmaktadır. Bu muhteşem doğada dağ havası alarak harika manzaranın tadını çıkarmak için vakit kaybetmemelisiniz.

3.      Yedigöller

3
Bolu gezilecek yerler listesi

Bolu gezilecek yerler listesi üçüncü sırada sizlere Yedigöller’i sunmaktadır. Muhteşem bir doğa içinde yürüyüş, kamp ve piknik yapabileceğiniz harika imkanlar sunan Yedigöller, daha önce de söylediğimiz gibi her mevsim ayrı bir güzelliktedir.

Konaklama ve kampçılık için uygun şartlara sahip bu bölgede yılın belli zamanlarında sportif olta balıkçılığı yapma şansını da yakalayabilmektesiniz. Hadi hemen planınızı yapın!

4.      Sülüklü Göl Tabiat Parkı

4

Bolu gezilecek yerler listesi dördüncü sırada Sülüklü Göl bulunmaktadır. Diğer adı Sarıgölcük olan Sülüklü Göl tektonik hareketler sonucu oluşmuştur. Bu tektonik hareketlerin sebep olduğu geniş çukur Hongurdak Deresi tarafından dolarak göl meydana gelmektedir.

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde bulunan bu harika göle uğramadan gitmemelisiniz. Dağların arasında, ormanların içinde bol oksijen alarak izleyebileceğiniz bu manzaranın tadına doyamayacaksınız.

5.      Sünnet Gölü

5
Bolu gezilecek yerler listesi

Bolu gezilecek yerler listesi son sırada Sünnet Gölü bulunmaktadır. Sizlere yine muhteşem bir atmosferde tüm stresinizi unutturacak bir doğa harikası sunuyoruz. Muhteşem manzaralı bu göl Bolu’nun Göynük ilçesinde bulunmaktadır.

Bolu gezilecek yerler listesi gölleri dışında da pek çok yer sunmaktadır. Göllerin dışında türbeler, kayak merkezi, traverten ve müzeler gibi çeşitli seçenekler de bulunmaktadır. Buraya gelmeden önce gezi planınızı yapmayı ihmal etmeyin.

Bolu gezilecek yerler konaklama yerlerine yakınlığının yanı sıra günübirlik gezilerinize de renk katacaktır. Geziniz boyunca Bolu’da ne yenir diye sorarsanız eğer, buraya gelmişken bolu mantısını denemeden gitmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Şimdiden iyi gezmeler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap