1. Ana Sayfa
  2. Gündem
Trendlerdeki Yazı

Subaru WRX 2022 Muhteşem Görünümü ve Yükseltmeleri İle Piyasada!

Subaru WRX 2022 Muhteşem Görünümü ve Yükseltmeleri İle Piyasada!
+ - 0

Yarış efsanelerinin beşinci nesli olan 2022 Subaru WRX, yeni beşinci nesil olarak karşımıza çıkıyor. Fiziksel olarak yeni bir görünüme fazla sahip olmasa da niteliksel olarak muhteşem bir yapıya sahip. Tekerleklerin ve jantların yeni yapısı göze hitap eden bir yenilik getirilmiş. Bununla birlikte, güç konforu farklı bir düzeye taşınmış durumdadır. Eski düzeye nazaran daha güçlü bir motor ile revize edilmiştir. Yeni kokpit düzeni ve eklenen güvenlik önlemleri farklı bir Subaru WRX olduğunu kanıtlamaktadır. Zira bu teknoloji için konuşulması ve tartışılması gereken bir çok nokta gözükmektedir.

2022 Subaru WRX

subaru 1

Subaru WRX 2022 modeli ile muhteşem bir giriş yaptı. 6 ileri vites kolu, 271 beygir motor gücü ile göz kamaştırıyor. Ayrıca araçta yeni süspansiyon sistemi kullanıldı. Bu sistemde yeni nesil adına göze batan en büyük farklılık, otomobil üreticilerinin Impreza’nın yelpazesi olarak üç sıralı SUV modeline kadar olan bütün ürünlerini destekleyebilen Subaru Global Platform’a geçişidir. Ancak bu yelpazede bir tek istisna olarak göze çarpan çekişi arka olan BRZ spor Coupe modelidir. 

Ayrıca geçtiğimiz yıla göre Subaru WRX‘ten %28’e kadar daha sıkı şasi ve %75 daha sıkı süspansiyon montaj noktaları anlamına gelmektedir. Şaşırtıcı bir şekilde bu araçta ağırlık merkezi hafifletilmiştir. Bu durumda beklenilen aksine aracın hareket odağını arttırmıştır.

Subaru WRX 2022 Yenilikler

subaru 2022

Subaru WRX 2022 modeli bizlere tam tamına 11 hoparlör ile eşlik etmektedir. Bununla birlikte araç sistemi bizlere 576 watt güç ile eşlik etmektedir. Aracın kokpit sisteminde 11,6 inçlik sistematik bir görüntülü radyo televizyon tablet bulunmaktadır. Ayrıca bu tablet Auto Android ve Apple CarPlay desteklemektedir.

Öte yandan yapımcılar fiyat bandı belirtmese de araç paketlerinde yaklaşık 925 $ bir değişiklik beklenmektedir. Başlangıç fiyatını bir önceki cümlede de ibraz ettiğimiz gibi belli değildir. Ancak başlangıç paketi yaklaşık 28.420$ olarak tahmin edilmektedir. Araç paketi arttıkça da lansman 35.000 $’a kadar da uzanması beklenmektedir.

Araca ait yeni görüntüleri aşağıda vereceğimiz galeriden izleyebilirsiniz.

En Uygun Fiyatlı Spor Araba Modelleri, Fiyatları ve Özellikleri

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap