1. Ana Sayfa
  2. Oyun

2022 Yılında Oynayabileceğiniz En İyi Açık Dünya Oyunları

2022 Yılında Oynayabileceğiniz En İyi Açık Dünya Oyunları
1
+ - 0

Açık dünya oyunları, son dönemlerde oldukça popülerdir. Popüler olan bu oyunlar, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca geniş haritalara sahip olan bu yapımlar, oyunculara uzun oynanış süresi sunmaktadır. Oyuncular, ayrıca bu tür oyunlarda çeşitli keşif görevlerine de çıkabilmektedir.

Açık dünya oyunları, hiç kuşkusuz herkese hitap eden türlerden biridir. Peki ya, günümüzde oldukça sık oynanan açık dünya oyunları hangileridir? Dilerseniz, merak edilen sorunun yanıtını gelin birlikte inceleyelim.

En Popüler Açık Dünya Oyunları

hikayeli oyunlar

En iyi açık dünya oyunları listesini, sizler için özel olarak hazırladık. Hazırladığımız listeyi inceleyerek, popüler oyunlar hakkında ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz. İşte, 2021 yılında oynayabileceğiniz en popüler açık dünya oyunları

“En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar” okuyun.

1.      GTA 5

gta

GTA 5, son dönemin en popüler oyunlarından biridir. Ancak söz konusu oyun, 2013 yılında piyasaya çıkmıştır. Ayrıca son derece başarılı olan bu yapım, 140 milyon kopya satışı başarısına ulaşmıştır. GTA 5, hikâye bazında oyunculara oldukça geniş oyun süresi vaat etmektedir.

Tüm bunların yanı sıra popüler oyunun online bölümü de mevcuttur.Zira sürekli güncellenen online mod sayesinde oyuncularda oldukça eğlenceli vakitler geçirmektedir. Ayrıca, popüler açık dünya oyunu, 7 farklı başarı ödülü de kazanmıştır.

2.      Red Dead Redemption 2

reed dead

Read Dead Redemption 2, Rockstar tarafından geliştirilen açık dünya oyunudur. 2019 Yılında piyasaya çıkan yapım, kısa süre içerisinde popüler hale gelmiştir. Geniş hikâyeye sahip olan bu yapımda oyuncular, harita üzerinde özgürce dolaşabilmektedir. Kurgusal bir dünyada geçen oyunda 500 bine yakın diyalog bulunmaktadır.

Hikâyenin yanı sıra söz konusu yapımda online modda yer almaktadır. Dolayısıyla oyuncular, online modda çeşitli soygun görevleri yapabilmektedir. Popüler açık dünya oyunu, 2018 yılında dört farklı ödülünde sahibi olmuştur.

3.      Açık Dünya Oyunları Listesinde Horizon Zero Dawn İsimli Yapımda Yer Alıyor

horizon

Horizon Zero Dawn, PS4 açık dünya oyunları listesinde yer almaktadır. Kurgusal dünyada geçen bu yapım, 2017 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Başarılı oyunun ortalama oynanış süresiyse 50 saat olarak açıklanmıştır. Ayrıca popüler açık dünya oyunu, 10 milyondan fazla satış başarısı göstermiştir.

Sony tarafından tasarlanan bu oyun, 3 farklı ödülünde sahibidir. Bunların yanı sıra oyunda bolca yan görevde bulunmaktadır. Ancak yan görevleri yapan oyuncular, oyunu yüzde yüz olarak bitirebilmektedir. Dolayısıyla sadece ana görevleri bitirmek yeterli olmayacaktır.

4.      Watch Dogs 3

Basliksiz 6 3

Watch Dogs 3, en iyi açık dünya oyunları listemizde yer almaktadır. Son dönemin popüler oyunu, 2020 yılında piyasaya çıkmıştır. Söz konusu yapım, tek oyunculu ve çok oyunculu bir yapıya sahiptir. Hikayesiyle dikkat çeken oyunda 40 saatlik oynanış süresi bulunmaktadır. Uzun oynanış süresinin yanı sıra oyunda bolca yan görevde yer almaktadır.

Söz konusu oyun, eski neslin yanı sıra yeni nesil oyun konsollarına da çıkmıştır. Ayrıca oyunda bol bol gelişmiş aksiyon sahneleri de bulunmaktadır.Öte yandan, oyun içerisinde dinamik hava sistemi de yer almaktadır.

5.      The Witcher 3

witcher 3

The Witcher 3 isimli oyun, 2015 yılında piyasaya çıkmıştır.Söz konusu yapımda Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. Kısa süre içerisinde popüler olan oyun, 10 milyondan fazla satış başarısı göstermiştir. Söz konusu oyun, ek paketsiz 50 saatlik bir oynanış süresine sahiptir.

Hikayesiyle dikkat çeken oyun, ayrıca 800’ün üzerinde ödülde almıştır.Bunların yanı sıra bu oyun, harita büyüklüğüyle de göz kamaştırmaktadır. Oyuncular, haritanın tamamını 40 dakikada dolaşabilmektedir. Ayrıca, oyunda 19 farklı güncel ek pakette bulunmaktadır.

6.      Skyrim

skyrim

Skyrim isimli oyun, 2011 yılında piyasaya çıkmıştır. En iyi açık dünya oyunları arasında yer alan yapımda Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.Dolayısıyla ülkemizde bir hayli talep almıştır. Popüler rol yapma oyunu, 10 milyondan fazla satış yapma başarısı da göstermiştir. Ayrıca bu oyun, 4 farklı ödülde almıştır. Tüm bunların yanı sıra oyun, hikayesiyle de dikkat çekmektedir.

Oyunun oynanış süresiyse 75 saat olarak açıklanmıştır. Oyunda, aynı zamanda oldukça bol yan görevlerde yer almaktadır. Ayrıca oyunda, 3 farklı ek pakette bulunmaktadır. Ek paketlerle birlikte oyunun oynanış süresi 100 saate kadar uzamaktadır.

7.      Forza Horizon 4

forza horizon

Forza Horizon 4 isimli oyun, 2018 yılında piyasaya çıkmıştır. En iyi açık dünya oyunları listesinde yer alan yapımda Türkçe alt yazı desteği de bulunmaktadır.Söz konusu yapım, tek oyunculu ve çok oyunculu bir şekilde oynanabilmektedir. Ayrıca bu oyun, 2 farklı ödülde almıştır.

Tüm bunların yanı sıra oyuncular, harita üzerinde serbestçe sürüş yapabilmektedir. Ayrıca oyunda Level sistemi de yer almaktadır. Oyunda ayrıca, bolca yan görevde bulunmaktadır. Popüler oyunun ek paketleri de mevcuttur. Söz konusu oyun, Xbox Game Pass kütüphanesinde de bulunmaktadır.

8.      No Man’ s Sky

açık dünya oyunları

No Man’ s Sky isimli oyun, en iyi açık dünya oyunları 2021 listesinde yer almaktadır. Söz konusu oyun, 2016 yılında piyasaya çıkmıştır. Oyunda ne yazık ki Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Ancak popüler oyun, tek oyunculu ve çok oyunculu bir şekilde oynanabilmektedir.

Uzay temalı oyun, oyunculara sınırsız bir oynanış süresi sunmaktadır. Ayrıca bu oyun, iki farklı ödül de almıştır.Öte yandan popüler açık dünya oyununda ek paketlerde mevcuttur. Oyunda yer alan paketler sayesinde söz konusu oyun, daha eğlenceli bir hale gelmiştir.

9.      Marvel’s Spider Man

spider man

Süper kahraman temalı oyun, 2018 yılında piyasaya çıkmıştır. Oldukça popüler olan bu oyun, hikayesiyle de dikkat çekmektedir. Hikâyenin oynanış süresi 30 saat olarak açıklanmıştır. Ayrıca, oyunda onlarca farklı yan görevde bulunmaktadır.Öte yandan yan görevlerle birlikte oynanış süreside 45 saate kadar çıkabilmektedir.

Son dönemin en popüler açık dünya oyunu, aynı zamanda 50’ den fazla ödülde kazanmıştır. Oyunda gece ve gündüz döngüsü de bulunmaktadır. Oyuncular, ayrıca oyun içerisinde hava durumunu da değiştirebilmektedir.Tüm bunların yanı sıra oyunda yüzlerce farklı gizemli eşya da yer almaktadır.

10.  Assassin’s Creed Valhalla

valhala

Popüler oyun, 2020 yılında piyasaya çıkmıştır. Açık dünya temalı oyun hikayesiyle dikkat çekmektedir. Söz konusu oyun, 873 yılındaki kurgusal bir tarihi anlatmaktadır. Bununla birlikte oyunun oynanış süresi ise ortalama 100 saat olarak açıklanmıştır.

Oyunda bol miktarda yan görevde bulunmaktadır. Ayrıca söz konusu oyun, tek oyunculu bir yapıya sahiptir. Tüm bunların yanı sıra oyunda ek paketlerde bulunmaktadır. Fakat oyunda yer alan ek paketlerdeki görevler sadece Fransa ve İrlanda da geçmektedir.

11.  Bonus: Minecraft

mine craft

Minecraft, 2011 yılında piyasaya çıkmıştır. Kısa sürede popüler olan oyun, 200 milyondan fazla satış yapma başarısına ulaşmıştır. Oyuncular, harita üzerinde serbestçe dolaşabilmektedir. Ayrıca, oyunun mobil versiyonu da bulunmaktadır.

En iyi açık dünya oyunları listesinde yer alan bu yapımda Türkçe dil desteği de yer almaktadır. Söz konusu oyun aynı zamanda 5 farklı ödülünde sahibidir. Popüler yapımda, farklı oyun modları da bulunmaktadır. Ayrıca oyuncular, farklı modları deneyerek söz konusu yapımı daha eğlenceli hale getirebilmektedir.

En iyi açık dünya oyunları listesi yukarıdaki gibidir.O halde sizlerde, yukarıda yer alan oyunları inceleyebilirsiniz. Ayrıca kampanya dönemlerinde bu oyunlar, oldukça ucuza satın alınabilmektedir. Oyunlar, online mağazalardan ve fiziksel mağazalardan temin edilebilmektedir.

Apple Arcade Oyunları Nedir? Nasıl Kullanılır? yazımızı okudunuz mu? tıklayın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap