1. Ana Sayfa
  2. Fal Bakma

2022 Bakla Falı Nasıl Bakılır? | Bakla Falı Gerçek Midir?

2022 Bakla Falı Nasıl Bakılır? | Bakla Falı Gerçek Midir?
+ - 0

Bakla falı nasıl bakılır? Bu soru bakla falı bakarak, gelecekle ilgili önemli ipuçları edinmek isteyenleri yakından ilgilendiriyor. Kökeni Hindistan’a dayalı olan bu fal, oldukça farklı bir fal türü olarak ön plana çıkmaktadır. Bu fala bakmak için yer, zaman ya da herhangi bir kural bulunmamaktadır.

Bakla falı bakmak isteyen kişiler, fal ile ilgili dileklerini içinden geçirerek fala bakabileceklerdir. Ayrıca diğer tüm fal çeşitleri için sitemizdeki yazıları okuyabilirsiniz.

Bakla Falı Nasıl Bakılır? Bakla Falı İçin Hangi Malzemeler Gerekir?

Bakla falı nasıl bakılır

Ayrıca sevinç için mavi, hastalık için sarı, ayrılık için gri, üzüntü için siyah düğme bulundurulmalıdır. Tüm bu düğmelerin dışında kişi birde kendisini simgeleyen beyaz düğme temin etmelidir. Bu malzemeler fal bakarken kullanılmamakta olup yalnızca, fal bakarken olumlama olması için temin edilmektedir. Bakla falı 2022 için gerekli malzemeler bununla sınırlıdır.

1- Aşama Aşama Bakla Falı Nasıl Bakılır?

Bakla falı nasıl bakılır konusunda ilk olarak yeterli sayıda bakla temin etmeniz gerekecektir. Bakla falı bakarken, öncelikli olarak fal malzemesi olan baklalara dokunulması ve dilek dilenmesi gerekecektir. Daha sonra fala bakacak kişi iki eline bakla ve düğmeleri alarak hafifçe yere atmalıdır.

Saçılan baklaların ve düğmelerin simgeledikleri anlamları taşıdığına inanılmakta olup, bu doğrultuda yorumlama yapılmaktadır. Bakla falı bakılırken, beyaz düğmenin etrafında bulunan düğmelerin anlamının iyi olması iyi çağrışımlara yorulur.

Bakla falı nasıl bakılır

Örneğin kişiyi simgeleyen beyaz düğmenin yanında sarı düğme ve baklalar yoğunsa hastalık olarak yorumlanabilir. Düğmelerin anlamlarına göre şekillenen fal baklanın yoğunluğuna göre yorumlanmalıdır.

2- Baklaların Dizilişleri Ne Anlama Geliyor?

Bakla falı nasıl bakılır denildiğinde yalnızca düğmelere değil, baklaların dizilişlerine de önem verilmesi gereklidir. Baklalar dizilişlerine göre tam olarak şu şekilde yorumlanmaktadır;

4
  • Baklaların tamamı tek tek ayrılmış ve birbirinden uzaklaşmış ise, niyetinizin gerçekleşeceğine yorulmaktadır.
  • Baklaların birbirine değmesi ve sık olarak saçılması, dileğin biraz geç gerçekleşeceğine yorumlanmaktadır.
  • Baklalar 3’lü 3’lü bir araya gelmişse, dilek birkaç gün içerisinde gerçekleşecektir.
  • Baklalar çift çift toplanmışsa bu durum, 2 vakit sonra dileklerin gerçekleşeceği şeklinde yorumlanmaktadır.
  • Baklalar 2 gruba ayrılmışsa, 2 farklı şekilde değerlendirilmektedir. Buna göre ilk olarak beyaz düğmenin nerede olduğuna bakılmalıdır. Beyaz düğme sağ kısma daha yakın ise kısa sürede dileklerin biri ya da birkaçı olacaktır. Sola yakın ise dileğin gerçekleşme olasılığı biraz daha uzun sürebilir.

3- Bakla Falı Ne Sıklıkla Bakılmalıdır?

Bakla falı nasıl bakılır

21 ya da 41 bakla falı çok sık bakılan bir fal olmamalıdır. Çok sık bakıldığında olumlu sonuçlar alınamayacağına inanılmamaktadır. Bu konuda uzmanlığı bulunan kişilerin, maksimum haftada 1 olacak şekilde bakla falı baktırması önerilmektedir. Bakla falı sık olarak bakılacaksa, birincisi ile ikincisi arasına en az 3 gün süre konulmalıdır.

4- Bakla Falı Gerçek mi? Bakla Falı Doğru mu Çıkıyor?

Bakla falı nasıl bakılır konusunu araştıranlar bu falın gerçekliğini de fazlasıyla sorgulamaktadır. Peki bakla falı gerçek mi? Bakla falı ağırlıklı olarak gerçek sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Geçmişten günümüze bakılan bu fal türü, geçmiş kaynaklar baz alındığında etkili ipuçlarına ulaşılmasını sağlar. Bu kapsamda bakla falının müdavimlerinin bir hayli fazla olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Bakla falı nasıl bakılır
Bakla falı nasıl bakılır

5- Bakla Falı Baktıranlar Ne Diyor?

Bakla falı baktıranlar bu falda, verilen ipuçlarının neredeyse tamamının doğru olduğunu ifade etmektedir. Bu fala baktıranlar özellikle falın uzun vadede eksiksiz çıktığını, bu yüzden sık sık baktırma ihtiyacı duyduklarını belirtmektedir. Ancak bu falın neticede bir fal türü olduğu ve kesin sonuçlar veremeyeceği unutulmamalıdır.

7
Bakla falı nasıl bakılır

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap