İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Turizm
Trendlerdeki Yazı

2 Ana Adımda Trenle Doğu Ekspresi Turu Yapmaya Hazır Mısınız?

2 Ana Adımda Trenle Doğu Ekspresi Turu Yapmaya Hazır Mısınız?
Doğu ekspresi turu
+ - 0

Doğu ekspresi turu, belki de herkesin hayallerinden biridir. Çoğunlukla filmlerde gördüğümüz yataklı vagonların keyfini çıkarmayı kim istemez ki?

Küçücük bir oda da tüm ihtiyaçlarınızı giderebilir ve yanınıza aldığınız yolculuk arkadaşınız ile unutulmayacak bir seyahat yaşayabilirsiniz. Kim istemez ki enfes manzaraların, ormanların, dağların arasından geçerken; çayını, kahvesini yudumlayarak kitap okumayı ya da yazı yazmayı?

Hayalinizi gerçekleştirmeye niyetiniz varsa bu yazı tam da size göre. Kendinizi bu hayalinizden mahrum bırakmamanız için tek yapmanız gereken bir an önce rezervasyonunuzu yaptırmak olacaktır. Arkadaşlarınızla, sevgilinizle, belki de eşinizle yapacağınız bu seyahati ömrünüz boyunca unutamayacağınızı garanti edebiliriz.

A.     Doğu Ekspresi Nedir?

2 8

Doğu ekspresi turu tren ile son derece keyifli bir zaman geçireceğiniz, muhteşem bir deneyim olacak. Hafta sonunuza güzel bir etkinlik ayarlamak istiyorsanız, tam da size göre bir tavsiyemiz var. Sıcacık vagonda, karlı dağların arasından çayınızı yudumlayarak geçtiğinizi hayal edin. Ya da muhteşem dolunayı gece tren yolculuğunda izlemenin zevkinden bahsetsek?

El değmemiş muhteşem doğanın içinde kendinizi kaybetmeye, bir an olsun günlük hayatın koşturmasından kurtulmak istemez misiniz? Trenin hafif sallanması eşliğinde kulağınızda kulaklık ile en sevdiğiniz müzik listeniz, bir elinizde kahve, diğerinde kitabınız. Sizce de harika bir atmosfer değil mi? Ne dersiniz?

Doğu Ekspresi Güzergahı Nedir?

3 9

Doğu ekspresi Ankara’dan başlamaktadır. Öncelikle olarak planlamanızı yaparken Ankara’ya ulaşımınızdan başlamalısınız. Tren, otobüs ya da uçak biletinizi mutlaka almalısınız. Ankara’dan başlayan güzergah Kırklareli, Sivas, Erzincan, Erzurum’a kadar devam eder ve son olarak Kars’ta biter.

Doğu Ekspresi Kaç Gün Sürüyor?

Doğu ekspresi turu
Doğu ekspresi turu

Doğu ekspresi turu trenle giderken yaklaşık olarak 24 saat 30 dakika sürmektedir. Doğu ekspresi her gün saat 17.55’ -te Ankara’dan hareket eder ve ertesi gün 18.30’da yani yaklaşık olarak bir gün sonra Kars’a varmış olur. Peki bu tur size ne kadara mal olmaktadır?

B.      Doğu Ekspresi Turu Bilet Fiyatları

4 8

Doğu ekspresi turu fiyat listesi seyahat etmek istediğiniz vagona göre değişmektedir. Vagonlar; pulman, örtülü kuşetli vagon, yataklı vagon şeklindedir. Biletinizi alırken bu seçeneklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Takdir edersiniz ki bir günden fazla süren bu yolculuk için bizim önerimiz yataklı vagondan yana olacaktır. Peki, bu muhteşem gezi için yataklı vagon fiyatları ne kadardır?

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Fiyat 2021 Ne Kadardır?

5 5

Doğu ekspresi turu seyahat severlerin tercih edebileceği belki de en ucuz seyahat yöntemlerinden biridir. Doğu ekspresi yataklı vagon fiyat 2020 ve 2021 fiyatları arasında çok fazla bir fark yoktur. Tura katılmak için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yollarının (TCDD) internet adresinden biletlere ulaşabilirsiniz. İki yatak bulunan yataklı vagon 480 TL olup, iki kişilik ve tek yön fiyatıdır.

5454

Doğu ekspresi turu yapmadan önce planlamanızı çok özenle yapmanızda fayda vardır.Tur için en güzel zamanlar şu şekildedir: Eğer kış aylarını tercih ederseniz, kayak yapma şansınız olur. Eğer bahar aylarını tercih ederseniz, muhteşem doğaya tanıklık edersiniz. Yılbaşın’ da tercih etmeniz de harika bir yılbaşı gecesi geçirmenize katkıda bulunur.

Tüm bunlardan öte; Doğu ekspresi turu için en önemli tavsiyemiz biletlerinizi mutlaka bir ay öncesinden almalısınız. Yoksa bilet bulma şansınız kalmayacaktır. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap