1. Ana Sayfa
 2. Teknolevha

10 Muhteşem Bilgisayar Hızlandırma Programı | 2022

10 Muhteşem Bilgisayar Hızlandırma Programı | 2022
+ - 4

Bilgisayar hızlandırma programı listesini sizler için detaylı olarak hazırladık. Bilgisayarlar, zaman içerisinde eski performanslarından uzaklaşmakta ve yavaşlamaktadır. Gerek kullanıcı hatalarından gerek ise yazılımsal sorunlarla karşılaşan bilgisayarlar yüzünden kullanıcılar, epey zor durumda kalabilmektedir. Yavaşlık sorunu ile karşı karşıya kalan kullanıcılar bilgisayarlarını hızlandırabilmek için çeşitli programları denemektedir.

Ücretli ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan bu programlar vasıtasıyla birçok kişi de bilgisayarlarını muhteşem hızlandırabilmektedir. Liste de işinizi kolaylaştıracak ve bilgisayarınızın performansını ciddi düzeyde arttıracaktır programlar bulunmaktadır. Dilerseniz, 10 muhteşem bilgisayar hızlandırma programı hangileriymiş gelin ayrıntılı ve detaylı olarak birlikte inceleyelim.

Bilgisayar Hızlandırmak İçin En İyi 10 Program

bilgisayar hizlandirma pc

Bilgisayar hızlandırma programı listesini sizler için özel olarak hazırladık. Hazırladığımız bu listeyi inceleyerek ayrıntılı ve detaylı bilgilere kavuşabilirsiniz. Ayrıca, listede bulunan ücretli veya ücretsiz programları da deneyerek bilgisayarınızı kolaylıkla hızlandırabilirsiniz. İşte, bilgisayarınızı hızlandırırken kullanacağınız o programlar…

1.      CCleaner

Bilgisayar Hızlandırma Programı

CCleaner isimli program, 23 Eylül 2003 tarihinde kullanıma sunulmuştur. Ayrıca son derece basit bir ara yüze sahiptir. Zira bu program sayesinde bilgisayarda bulunan gereksiz dosyaları da silinebilmektedir. Bununla birlikte çerezleri ve kayıt defterinde meydana gelen hataları ortadan kaldırabilmektedir. Ve dahi bilgisayarları kolaylıkla hızlandırabilmektedir.

Bilgisayar hızlandırma programları arasında yer alan ve dünya genelinde aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu programın ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra popüler olan bu program Windows işletim sisteminde kullanılabilmektedir. Ve MacOS işletim sisteminde de sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilmektedir.

 • CCleaner isimli programı indirmek veya satın almak için tıklayınız.

2.      Ashampoo Win Optimizer 19

win optimizer bilgisayar hizlandirma

Bilgisayar hızlandırma programı listemizde bulunan Ashampoo Win Optimizer 19, yükselişte olan program olarak kabul edilmektedir. Kullanıcı yorumları ve yapılan testler sonucunda bu senteze varılmıştır. Ayrıca Windows işletim sistemi için özel olarak tasarlanan yazılım sayesinde bilgisayarınızda oluşan sorunları kolaylıkla çözebilirsiniz.

Ayrıca yazılım ile internet geçmişinizi temizleyebilmektedir. Bununla birlikte disk analizi ve onarımı yapabilmektedir. Ayrıca bilgisayarınızda bulunan çift dosyaları tespit edebilmektedir. Dolayısıyla ön yükleme sürenizi de hızlandırabilmektedir. Son derece popüler olan bu programın resmi satış fiyatı ise 299 TL olarak açıklanmıştır.

 • Ashampoo Win Optimizer 19 isimli programı indirmek veya satın almak için tıklayınız.

3.      AVG TuneUp Programı

avg bilgisayar hizlandirma

AVG TuneUp programı, Windows işletim sistemi için özel olarak tasarlanmıştır. Ancak normalde bir antivirüs programıdır. Öte yandan geçtiğimiz yıllar içerisinde kullanıma sunulan söz konusu yazılım sayesinde bilgisayarınızda bulunan sorunları kolaylıkla çözebilir ve sistem performansını en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra bu yazılım sayesinde otomatik program güncellemesi de yapabilirsiniz. Buna nazaran temel kullanım için tasarlanan bu programın resmi satış fiyatı ise yıllık 129,99 TL olarak açıklanmıştır.

 • AVG TuneUp isimli programı indirmek veya satın almak için tıklayınız.

4.      Advanced System Care

advanced system care bilgisayar hizlandirma

Bilgisayar hızlandırma programı listemizde yer alan Advanced System Care isimli yazılım, özellikleriyle dikkat çekmektedir. Zira Windows işletim sistemi için özel olarak tasarlanan bu program sayesinde disk sorunları ortadan kaldırabilmektedir. Kayıt defterinde yaşanan problemleri çözebilir, bilgisayarda bulunan kötü yazılımları da tespit edebilmektedir. Ve hem bilgisayarınızı hem de internetinizi hızlandırabilirsiniz.

Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Ancak bu programın resmi satış fiyatı ise 30 dolardan 150 dolara kadar değişkenlik gösterebilmektedir. Sizlerde söz konusu programı satın almak için alttaki linkten ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgiye erişebilmek için programın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 • Advanced System Care isimli programı indirmek veya satın almak için tıklayınız.

5.      Disk Clean Pro

diskclean pro pc hizlandirma

MacOS işletim sistemi için özel olarak tasarlanan Disk Clean Pro isimli yazılım sayesinde Mac bilgisayarlarınızı oldukça kolay ve pratik bir şekilde hızlandırabilirsiniz. Ayrıca dünya genelinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu program sayesinde bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silebilir, log kayıtlarını temizleyebilir ve bilgisayarınızı eski performansına döndürebilirsiniz.

 • Disk Clean Pro isimli programı indirmek veya satın almak için tıklayınız.

6.      CleanMyMac X

clean my hizlandirma

Bilgisayar hızlandırma programı listemizde yer alan CleanMyMac X isimli yazılım, MacOS işletim sistemi için özel olarak hazırlanmıştır. Ayrıca dünya genelinde oldukça aktif bir şekilde kullanılan bu yazılım sayesinde bilgisayarınızda yer alan istenmeyen dosyaları tespit edebilir, bellek performansınızı arttırabilir ve bilgisayarınızı yakından izleyebilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolay olan ve basit bir ara yüze sahip olan bu programın resmi satış fiyatı ise 40 dolar ile 200 dolar arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Söz konusu yazılımı satın almak için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğine tıklayabilirsiniz.

 • CleanMyMac X isimli programı indirmek veya satın almak için tıklayınız.

7.      MacBooster

maac booster hizlandirma proigrami

Bilgisayar hızlandırma programı listemizde yer alan MacBooster isimli yazılım, Advanced System Care isimli programa benzerliği ile dikkat çekmektedir. Zira MacOS işletim sistemine sahip olan bilgisayarlar için özel olarak geliştirilmiştir.Öte yandan bu program sayesinde bilgisayar kullanıcıları, kötücül yazılımları tespit edebiliyor, disk sorunlarını ortadan kaldırabiliyor, bellek performansını yükseltebiliyor ve gereksiz dosyaları temizleyerek bilgisayarlarını hızlandırabiliyor.

Dünya genelinde oldukça popüler olan ve milyonlarca kişi tarafından sorunsuz bir şekilde kullanılan bu programın resmi satış fiyatı ise 50 dolar.

 • MacBooster 8 isimli programı indirmek veya satın almak için tıklayınız.

8.      Wise Care 365

wis care 365 bilgisayr hizlandirma programlari

Wise Care 365 isimli bilgisayar hızlandırma programı Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Zira temel kullanım için oldukça ideal olan bu yazılım, bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları temizlemekte, kayıt defteri problemlerini ortadan kaldırmakta ve sisteminizi optimize ederek hızlandırmaktadır.

Birçok kullanıcının kullandığı bu programı ücretsiz olarak indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Programın sunduğu tüm özelliklerden yararlanabilmek için 40 dolar ödeyebilir ve söz konusu yazılımı profesyonel sürüme yükseltebilirsiniz.

 • Wise Care 365 isimli programı indirmek veya satın almak için tıklayınız.

9.      Glary Utilities Pro 5

bilgisayar hizlandirma programlari

Glary Utilities Pro 5 isimli bilgisayar hızlandırma programı 2022 yılında kullanılabilecek en iyi yazılımlardan biri olarak gösterilmektedir. Ancak Windows işletim sistemleri için özel olarak tasarlanan bu program vasıtasıyla diskinizi en iyi hale getirebilir. Güvenlik sorunlarını çözebilmektedir. Kayıt defteri hatalarını ortadan kaldırabilmektedir. Ve bilgisayarınızı kolaylıkla hızlandırabilirsiniz.

Sürekli güncellenen bir yapıya sahip olan bu yazılımı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu Programdan memnun kalmanız durumunda 40 dolar ödeyerek söz konusu programın tam sürümüne sahip olabilirsiniz.

 • Glary Utilities Pro 5 isimli programı indirmek veya satın almak için tıklayınız.

10.  Clean Master

clean master pc hizlandirma

Clean Master, son derece sade ve basit bir ara yüze sahip olan bir bilgisayar hızlandırma programıdır. Ancak her ne kadar diğer programlar kadar popüler olmasa da temel kullanım için son derece idealdir. Ancak söz konusu yazılıma sahip olan kullanıcılar bu program vasıtasıyla otomatik sürücü güncellemesi yapabilmekte, sürücü sorunlarını çözebilmekte ve gereksiz dosyaları tespit ederek bilgisayarlarını hızlandırabilmektedir.

Clean Master isimli bilgisayar hızlandırma programı Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Ve tüm bunların yanı sıra ayrıca söz konusu programı, Android işletim sistemine sahip olan mobil cihazlarınızda da kullanabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. Harika çok yardımcı oldun teşekkürler 🥳

 2. 9 ay önce

  Merhaba ben igrahiga. Bana oldukca yardimi dokundu. Yazilimla ilgili bloglar gormek isterim. Yeni bloglar da gorusmek uzere
  -igrahiga

  • Sizleri aramızda görmekten bizlerde mutluluk duyduk 🙂 Diğer içeriklerimize daha yakından sahip olmak için üye olup aramıza katılabilirsiniz. Diğer içeriklerimizde görüşmek üzere..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.